Recep Tayyip Erdoğan’ın Seçimi Kazanmasının Ardından Dünya Liderlerinden Gelen Tebrik Mesajları

Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanmasının ardından dünya liderlerinden tebrik mesajları gelmeye başladı. Bakalım dünya liderleri Recep Tayyip Erdoğan hakkında ne söyledi? Detaylar içeriğimizde…?

Recep Tayyip Erdoğan, ikinci turun ardından seçimi önde bitiren isim oldu.

Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk tebrik Katar liderinden gelmişti.

Diğer dünya liderleri de Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.?

Macaristan Başbakanı Victor Orban, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı tartışmasız seçim zaferinden dolayı tebrik ediyorum. Tebrikler, Sayın Cumhurbaşkanı!’ dedi.

Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic de Erdoğan’ı tebrik eden isimlerden oldu.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ‘İlişkilerin normalleşmesi için birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum’ diyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Fransa Başkanı ise ‘Fransa ve Türkiye’nin birlikte üstesinden geleceği büyük sınamalar var. Avrupa’ya barışın geri gelmesi, Avrakdeniz İttifakımızın geleceği, Akdeniz denizi. Yeniden seçilmesi dolayısıyla tebriklerimi ilettiğim Başkan Erdoğan ile birlikte, ilerlemeye devam edeceğiz.’ dedi.

Amerika’nın eski başkanı Donald Trump da Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Trump, ‘Bu büyük ve hak edilmiş zaferinden ötürü Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyorum. Kendisini iyi tanırım. Dostumdur. Ülkesini ve Türkiye’nin müthiş milletini ne kadar sevdiğini kendisinden öğrendim. (Erdoğan, ülkesini ve milletini) daha da yüksek bir öneme ve saygınlığa yükseltti.’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir