Trump: Biden’ın yeniden aday olmayı düşünmesi bile akıl almaz

Eski ABD Başkanı Donald Trump, mevcut Başkan Joe Biden‘ın 2024 başkanlık seçimlerinde adaylığını duyurmasının ardından kendi sitesinden konuya ilişkin görüntülü bir mesaj paylaştı.

Trump, “Amerikan tarihinin en kötü beş başkanını alıp bir araya getirdiğiniz bile bunlar, birkaç yıldır Joe Biden’ın ulusumuza verdiği zararı vermezler. Yanına bile yaklaşamazlar” ifadesini kullandı.

Biden’ın ekonomi politikalarını eleştiren Trump, ülkede enflasyonun son yarım yüzyılın en kötü seviyede olduğunu ve bankaların battığını ifade etti. Trump, kendi döneminde uyguladığı göçmen karşıtı politikaları överken, “solcuların” ülkeyi kötü bir hale getirdiğini öne sürdü.

Biden’ın ABD’yi dünya sahnesinde de “küçük düşürdüğünü” kaydeden Trump, yönetimin ülkeyi Üçüncü Dünya Savaşı‘nın eşiğine getirdiğini savundu.

Trump, “Böylesine vahim ve başarısız bir başkanlıkla, Biden’ın yeniden seçilmek için aday olmayı düşünmesi bile akıl almaz” dedi. Trump, geçmiş seçimlerde hile yapıldığı iddiasını yineleyerek, mesajını 2024 seçimlerinde Biden’ı yenme sözüyle bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir