Sadece en iyi gözlemciler kardaki arabayı 8 saniyede bulabilir! Kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulabilir misin?

Kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulmanız için hazırlanan optik illüzyon görseli, görsel keskinliğinizi test edecek bir mücadeledir. Beynin gerçeklik dışında bir şeyleri algılamasını sağlayan görsellerdir.

Beynimiz çoğu zaman alışık olduğu durumlar karşısında bazı detayları görmezden gelerek algılamayı reddeder. Bu tarz görsel illüzyon testleri, beynimizin gerçeklik dışında gördüğü çoğu şeyi algılamasına yardımcı olacak testlerdir.

Görsel algınıza güveniyor ve bu tarz illüzyon testlerinde başarılı olacağınızı düşünüyorsanız, sizi böyle alalım.

KAR İLE KAPLI MANZARA FOTOĞRAFINDA SAKLANAN ARABAYI BULKarla kaplı bir ormanda eğlenceli vakit geçiren birkaç ailenin bulunduğu bir fotoğraf ile karşınızdayız. Karda oynayan çocuklar ve ebeveynleri oldukça eğleniyor görünüyor. Ancak bu görselde bir ufak detay gizli, sizden bu detayı bulmanızı istiyoruz.

Bu gizli detay ise kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan bir araba. Ve kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulmanız için sadece 8 saniye süreniz var. 6 saniye içerisinde kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bularak gözlem yeteneklerinizi açığa çıkarın ve kendinizi kanıtlayın!Meydan okumayı kabul ederek zamanınızı başlatın. Kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulmak için görsele tam olarak odaklanın ve tüm ayrıntıları inceleyin. Görsel her ne kadar karışık gibi dursa da detaylı incelemeye başladığınızda oldukça basitleşecektir.

Zaman akıyor. Kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulmanız için hazırlanan bu zekâ testinin çözümü aşağıda verilmiştir bu yüzden sayfayı hızlı şekilde kaydırmamaya özen gösterin. Süre bitmeden saklanan arabayı bulun.

İŞTE KARDAKİ ARABA

Hafızanızı, akıl yürütme ve gözlem becerilerinizi geliştirebileceğiniz görsel illüzyon bulmacasında sona geldik. Süre bitti. Kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulabildiniz mi?

Kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulabilen okuyucularımızı tebrik ederiz. Araba görselini kolaylıkla bulabildiniz mi yoksa sizi bir süre zorladı mı? Eğer direkt olarak fark ettiyseniz gözlem yetenekleriniz oldukça gelişmiş ve beyniniz gerçeklik dışında kalan detayları da algılamakta oldukça iyi bir iş çıkarıyor diyebiliriz.

Kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulamayan ve halen daha arayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Görselin biraz karışık, göz yorucu olması ve sürenin de kısıtlı olması sebebiyle bulamamanız normal. İsterseniz bir süre daha arayabilir isterseniz de şimdi vereceğimiz çözüme göz atabilirsiniz.

İşte kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabanın yeri;Peki, siz kar ile kaplı manzara fotoğrafında saklanan arabayı bulabildiniz mi yoksa görsel biraz karışık ve süre kısa mı geldi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir